Kultura

I Świąteczne Targi Książki Tarnobrzeg 2023

aleja Niepodległości 2, Tarnobrzeg

Najważniejsze informacje

Początek Piątek, 8 grudnia, godz. 10:00
Zakończenie Sobota, 9 grudnia, godz. 18:00
Strona wydarzenia https://www.facebook.com/Targ…

O I Świątecznych Targach Książki w Tarnobrzegu

W grudniu, w Tarnobrzegu odbędą się I Świąteczne Targi Książki. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Sławomir Partyka, a MOSiR Tarnobrzeg pełni rolę wspierającego organizatora. Patronat honorowy nad targami objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Dariusz Bożek.

Gdzie i kiedy I Tarnobrzeskie Świąteczne Targi Książki?

Targi odbędą się na Hali MOSiR w Tarnobrzegu, przy Alei Niepodległości 2, w terminie 8-9 grudnia.Więcej szczegółów wkrótce.

Program wydarzeń i spotkań z pisarzami

Podczas targów będzie można spotkać autorów książek, porozmawiać z nimi oraz otrzymać autografy na swoich egzemplarzach.

PIĄTEK 8 XII

11:00 ks. Wojciech Kania

12:00 Ewelina Miśkiewicz

14:00 Jacek Komuda

16:00 ks. Kazimierz Sowa

17:00 Kazimierz Greń

SOBOTA 9 XII

11:00 Dorota Kozioł

12:00 Mariusz Kanios

14:00 Michał Śmielak

15:00 Biskup Krzysztof Nitkiewicz

16:00 Biblioteka Diecezjalna

Targi będą również doskonałą okazją do zakupienia prezentów świątecznych, a nawet skorzystania z usług pakowania prezentów na miejscu. Oferowane będą nie tylko książki, ale także gry planszowe np. od wydawnictwa Granna.

Dodatkowo, Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu przygotuje dwie gabloty z zabytkami piśmiennictwa, takimi jak średniowieczne manuskrypty, inkunabuły i starodruki. Będzie również kiermasz dubletów bibliotecznych oraz wykład na temat historii Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu wraz z prezentacją zbiorów.

Zaproszone wydawnictwa

Na targach swoje stoiska będą miały różne wydawnictwa książek dla dorosłych i dzieci. Do tej pory zaproszenie na targi przyjęły takie wydawnictwa jak: Wydawnictwo Rewasz, Planeta Czytelnika, Granna (wydawnictwo gier planszowych dla dzieci), Wydawnictwo Vectra, Wydawnictwo Mięta, Silver Oficyna Wydawnicza, Wydawnictwo Excalibur (wydawnictwo książek fantasy, thrillerów i kryminałów), Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Zakamarki, Księgarnia Armoryka, Księgarnia i Gadowski, Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz oraz inni. Wybór będzie ogromny, obejmujący książki o różnej tematyce, takie jak historyczne, religioznawcze, dla dzieci, fantasy, dla kobiet, obyczajowe, thrillery, kryminały i wiele innych.

O gościach specjalnych

Podczas targów będzie można spotkać znanych autorów książek. Wśród gości specjalnych będzie Kazimierz Greń, autor książki "Tajemnice Polskiego Futbolu", tarnobrzeska pisarka Ewelina Miśkiewicz, która w tym roku wydała nową książkę pt. " Nasza pierwsza piosenka" (poniżej można zobaczyć krótką relację ze spotkania promującego w Bibliotece Głównej).

Na Tarnobrzeskich Targach będzie można spotkać także Michała Śmielaka, pisarza z Sandomierza, znanego z takich powieści jak "Inkwizytor" czy "Znachor", którego książki są popularne wśród polskich czytelników i można o nich posłuchać m.in. w recenzjach na Youtubie:

W Strefie Pisarzy będzie można również posłuchać rozmowy z Dorotą Kozioł, Tarnobrzeżanką, poetką i autorką książeczek dla dzieci, które z łatwością znajdziecie do wypożyczenia w tarnobrzeskich bibliotekach.

Ponadto w Targach weźmie udział Jacek Komuda, autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski, ksiądz Kazimierz Sowa, autor książki "Niewierni", Mariusz Kanios, autor powieści kryminalnych i sensacyjnych. I wielu więcej gości specjalnych, których nazwiska sprawdzicie powyżej w Programie spotkań oraz poniżej w galerii.

Więcej informacji o Targach Książki w Tarnobrzegu

Aktualne informacje na temat przygotowań do Targów Książki w Tarnobrzegu można sprawdzać na oficjalnym profilu Świątecznych Targów Książki gdzie zamieszczane są aktualne informacje na temat tego wydarzenia.

Galeria

Pokaz filmu Wandea
Pokaz filmu Wandea

21 lutego, godz. 18:00

kino Galaktyka, Mielec

"Zaznacz mosty"
"Zaznacz mosty"

18 marca, godz. 19:00

Dom Kultury Mors, Dębica

Teatr: Księżniczka czardasza I.Kalman operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny - wielki HIT operetkowy
Teatr: Księżniczka czardasza I.Kalman operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny - wielki HIT operetkowy

23 lutego, godz. 19:00

Dom Kultury Mors, Dębica

Teatr: Dobrze się kłamie - Dobrze się kłamie - astronomicznie zabawny spektakl o układach międzyludzkich
Teatr: Dobrze się kłamie - Dobrze się kłamie - astronomicznie zabawny spektakl o układach międzyludzkich

3 marca, godz. 15:00

Dom Kultury Mors, Dębica

Teatr: HAU HAU Show - Zabawne przygody odważnych piesków
Teatr: HAU HAU Show - Zabawne przygody odważnych piesków

2 marca, godz. 13:00

Dom Kultury Mors, Dębica

Zobacz więcej