Piłkarze Stali Mielec w bardzo słabym stylu rozpoczęli rundę wiosenną i do tej pory nie zanotowali żadnego zwycięstwa. W kolejnej serii gier już pod wodzą nowego trenera zmierzą się przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. Kto zdaniem bukmachera ma tutaj większe szanse na wywalczenie kompletu punktów?

Stal Mielec

Stal Mielec była jedną z najlepiej punktujących drużyn w pierwszej części sezonu. Trzeba przyznać, że takie rezultaty były sporym zaskoczeniem dla ekspertów, a także analityków, którzy pracują u bukmachera, ponieważ była to drużyna, która przed rozpoczęciem sezonu znajdowała się w gronie głównych kandydatów do spadku. Adam Majewski w rundzie jesiennej wypracował odpowiednią zaliczkę, dzięki której obecnie Stal Mielec nie jest jeszcze zaangażowana w walkę o utrzymanie, jednak sytuacja może się szybko zmienić w następnych tygodniach. Obecnie na koncie tego zespołu znajduje się 30 wywalczonych oczek. Stal ma w tym momencie 3 punkty przewagi nad Koroną Kielce, która plasuje się w strefie spadkowej. Od początku rundy wiosennej piłkarze Stali wywalczyli zaledwie 3 punkty w 8 rozegranych meczach ligowych. Co ciekawe, najlepiej punktowali w rywalizacjach z ligową czołówką, czyli przeciwko Rakowowi Częstochowa, a także Lechowi Poznań. Bardzo słabo wyglądają za to statystyki w ostatnich meczach domowych, gdzie zaliczyli 2 porażki z rzędu. Czy przełamanie nastąpi w rywalizacji z Jagiellonią Białystok? Kursy, które opracował bukmacher, wskazują, że szanse na to będą naprawdę spore. Być może zadziała tutaj również efekt nowej miotły, ponieważ podczas przerwy reprezentacyjnej doszło do zmiany na stanowisku trenerskim.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zdecydowaną wygraną Jagiellonii Białystok. Stal Mielec nie miała zbyt wiele do powiedzenia na obiekcie przy ulicy Słonecznej i straciła aż 4 bramki. Warto jednak zwrócić uwagę, że była to jedyna porażka tego zespołu w 5 ostatnich meczach bezpośrednich pomiędzy tymi ekipami. Wcześniej w rywalizacjach padły 3 kolejne remisy, a w 2020 roku na swoim boisku wygrała Stal Mielec.

Stal Mielec Statystyki

Stal – statystyki:

  • Stal Mielec nie wygrała żadnego meczu od czasów wznowienia rozgrywek.
  • Gospodarze w ostatnim meczu zremisowali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.
  • Stal wywalczyła tylko jeden punkt w 5 ostatnich rywalizacjach.
  • Piłkarze z Mielca nie zdobyli nawet jednego gola po wznowieniu rozgrywek na swoim boisku.
  • Stal Mielec nie przegrała w 2 ostatnich meczach domowych z Jagą.

Jagiellonia Białystok

Od dłuższego czasu w mediach przewijał się temat ewentualnego zwolnienia Macieja Stolarczyka. Były selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski na ten moment utrzymał się jednak na stanowisku, a jego drużyna punktuje całkiem nieźle od początku rundy wiosennej. Jagiellonia jest niepokonana w 3 ostatnich meczach, a ogólnie od czasów wznowienia rozgrywek przegrała tylko jedno spotkanie z Rakowem Częstochowa.

W poprzedniej serii gier piłkarze z Białegostoku zremisowali przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. Wcześniej udało im się pokonać Górnik Zabrze, a także wywalczyć jeden punkt w rywalizacji z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica. Ogólnie po ostatnich wynikach sytuacja tego zespołu w ligowej tabeli nieco się poprawiła, ale nadal nie jest bezpieczna. Jagiellonia ma na swoim koncie 29 wywalczonych punktów, dlatego też ewentualne zwycięstwo ze Stalą Mielec może mocno poprawić sytuację tej ekipy. Do końca sezonu pozostało już tylko 9 rywalizacji, dlatego też nic dziwnego, że każdy mecz wśród drużyn walczących o utrzymanie będzie teraz na wagę złota.

Analizując statystyki, łatwo zauważyć, że Jagiellonia Białystok to drużyna, która o wiele lepiej radzi sobie przed własną publicznością. Podopieczni Macieja Stolarczyka wywalczyli aż 20 z 29 punktów na swoim boisku. Na wyjazdach statystyki tego zespołu wyglądają o wiele gorzej i w tym momencie są tylko 2 drużyny, które radzą sobie od nich gorzej. To właśnie może być cenna wskazówka przed typowaniem tej rywalizacji. Dodatkowo Jagiellonia nie wygrała jeszcze żadnego meczu w rywalizacji wyjazdowej ze Stalą Mielec.

Jagiellonia statystyki

Jagiellonia – statystyki:

  • Jagiellonia jest niepokonana w 3 ostatnich meczach.
  • 4 ostatnie rywalizacje z udziałem tego zespołu zakończyły się bramką obu stron.
  • Jagiellonia Białystok strzeliła przynajmniej jednego gola w 2 ostatnich meczach wyjazdowych ze Stalą Mielec.
  • Jagiellonia jest niepokonana w 4 ostatnich rywalizacjach z tym przeciwnikiem.
  • Drużyna z Białegostoku strzeliła bramkę w każdym z ostatnich 5 meczów ze Stalą Mielec.

Faworyt spotkania u bukmachera

Analitycy, którzy opracowali kursy na to spotkanie, wskazują, że faworytem tej rywalizacji jest Stal Mielec. Decydującym aspektem, który wpłynął na takie przeliczniki, jest tutaj oczywiście atut własnego boiska. Warto jednak wziąć pod uwagę również aktualną formę, która jednak wskazuje na stronę ekipy z Białegostoku. Jagiellonia od początku rundy wiosennej zanotowała tylko jedną porażkę i to w rywalizacji z liderem tabeli. Stal Mielec jest tutaj całkowicie po 2 stronie, ponieważ od początku rundy nie zanotowała żadnego zwycięstwa. Czy przełamanie nastąpi w najmniej spodziewanym momencie?

Ciekawą opcją w tej rywalizacji może być wynik poniżej 2,5 gola. Stal Mielec jest zespołem, który od początku rundy ma spore problemy ze zdobywaniem bramek. W 4 ostatnich rywalizacjach z udziałem tego zespołu kibice nie oglądali więcej niż 2 trafień. Taką propozycję znaleźć można w ofercie bukmachera online. Ogólnie 7 z 8 rozegranych rywalizacji przez piłkarzy z Mielca w rundzie wiosennej zakończyło się takim rezultatem.

Statystyki Jagiellonii są bardziej overowe, jednak biorąc pod uwagę stawkę tej rywalizacji, a także fakt, że oba zespoły mogą zaangażować się w walkę o utrzymanie do samego końca sezonu. Możliwe, że zobaczymy tutaj zachowawcze nastawienie. W 2 z 3 ostatnich rywalizacji pomiędzy tymi drużynami padł wynik 1:1, a pierwsze spotkanie w lidze zakończyło się wysokim triumfem Jagi.

Pełną ofertę, którą przygotował legalny bukmacher, znaleźć można na stronie Superbet – kursy aktualizowane są na bieżąco i będą dostępne również w sekcji zakładów na żywo już po rozpoczęciu rywalizacji. Możesz również sprawdzić najnowsze wiadomości z regionu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.