Zamknij

Warta Poznań – PGE FKS Stal Mielec. Goli siedem, punktów zero

18:57, 22.04.2024 PC Aktualizacja: 09:04, 23.04.2024

Czy Biało-Niebiescy wreszcie wygrali z poznańską Wartą na wyjeździe, odczarowali Grodzisk Wielkopolski i praktycznie zamknęli temat utrzymania się w elicie? Nie!

5:2 - 71 min - 99. Adam Zrelak

WARTA: 33. Jędrzej Grobelny – 14. Bogdan Tiru, 44. Dawid Szymonowicz, 2. Jakub Bartkowski, 22. Konrad Matuszewski (90' 28. Filip Borowski), 8. Niilo Maenpaa (90' 25. Jakub Paszkowski), 21. Mateusz Kupczak, 20. Mohamed Mezghrani, 16. Miguel Luis (75' 77. Stefan Savic), 7. Kajetan Szmyt (61' 47. Tomas Pikryl), 99. Adam Zrelak (75' 6. Maciej Żurawski).

Rezerwowi: 1. Adrian Lis – 15. Michał Kopczyński, 9. Marton Eppel, 29. Dario Vizinger.

Trener: Dawid Szulczek

STAL: 1. Mateusz Kochalski – 3. Bert Esselink, 21. Mateusz Matras, 55. Maksymilian Pingot, 23. Krystian Getinger, 16. Matthew Guillaumier (62' 8. Koki Hinokio), 22. Rafa Santos (54' 31. Ion Gheorghe), 27. Alvis Jaunzems (54' 7. Łukasz Gerstenstein), 10. Maciej Domański (76' 37. Mateusz Stępień), 11. Krzysztof Wołkowicz (61' 86. Igor Strzałek), 17. Ilia Shkuryn.

Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha – 5. Marco Ehmann, 6. Leandro, 42, Kai Meriluoto.

Trener: Kamil Kiereś

Żółte kartki: Pingot (Stal)

Sędziuje: MARCIN SZCZERBOWICZ (asystenci: Tomasz Listkiewicz, Krzysztof Nejman, techniczny: Artur Aluszyk; VAR: Szymon Marciniak; AVAR: Tomasz Marciniak).

Transmisja TV: Canal + Sport

Widzów: 1356

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Stal pierwsza zaatakowała, po kilkudziesięciu sekundach strzał oddał Domański, ale też szybko gola straciła. Mielczanie zagapili się i pozwolili gospodarzom na wbiegnięcie od skrzydła w 7. minucie, piłka trafiła do pozostawionego w polu karnym Matuszewskiego, który z kilku metrów pokonał Kochalskiego.

Alvis Jaunzems zawinił przy bramce dla Warty i 10 minut później doprowadził do remisu. Znalazł się w polu karnym Zielonych, gdzie trafiło dośrodkowanie, pod jego nogami zderzyli się bramkarz Warty z jednym z obrońców gospodarzy, piłka golkiperowi z rąk wypadła, a Jaunzems spokojnie wpakował ją do siatki. 1:1!

Mecz był żywy, Warta szukała okazji po wysokim pressingu i strzałach dystansu. I się doczekała. Z kilkunastu metrów z pierwszej piłki huknął Adam Zrelak i w 37. minucie pokonał Kochalskiego, piłka wpadła do siatki od słupka.

Ale Zieloni prowadzenia do przerwy nie do wieźli. Stal ruszyła po remis. Najpierw mieliśmy celny strzał głową, ale piłkę chwycił golkiper. Później nieznacznie się z dystansu pomylił Domański, wreszcie piłkę w polu karnym otrzymał Shkuryn, przepchał asystującego mu obrońcę i pewnie wpakował piłkę do siatki. Przełamanie napastnika Stali oznaczało remis 2:2 na przerwie!

Ledwo zaczęła się druga połowa, a Warta znów prowadziła. Kochalski wybił zbyt krótko piłkę wrzuconą w pole karne. Tam jakby czekał na taką sytuację Zrelak, który dobił piłkę do siatki. 3:2 w 46 minucie.

Kilkadziesiąt sekund minęło i zrobiło się 4:2. Tym razem po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Szymonowicz głową trafił do siatki.

Na taki obrót sytuacji trener Kamil Kiereś natychmiast zareagował podwójną zmianą – w środku pola i na wahadle.

Gdy mielczanie szukali gola kontaktowego stracili – w bardzo prosty sposób piątą bramkę. Długim podaniem Warta wyprowadziła kontrę, skiksowali mieleccy obrońcy i Zrelak zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Z zapasem trzech goli Warta już spokojnie kontrolowała przebieg meczu, który pewnie wygrała i odsunęła się od strefy spadkowej ekstraklasy. Dla Stali to piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Kryzys jest wyraźny.