Zamknij

Karatecy z Mielca podbijają Puchar Polski w Tarnowie [FOTO]

15:19, 06.05.2024 jk Aktualizacja: 16:22, 06.05.2024

Z okazji Jubileuszu 10-lecia istnienia Tarnowskiej Akademii Shorin Ryu Karate i Kobudo w Tarnowie, rozegrany został Puchar Polski Shorin Ryu Karate i Kobudo. Wzięła w nim udział reprezentacja sekcji z Mielca, wzmocniona o debiutujących zawodników z sekcji w Czerminie. Rozgrywki odbył się w sobotę 27 kwietnia na hali sportowej Akademii Tarnowskiej.

[FOTORELACJA]11201[/FOTORELACJA]

Poziom turnieju okazał się bardzo wysoki oraz niesamowicie wyrównany. Zmagania były ciężkie, a walka o miejsca medalowe trwała do samego końca. Łącznie udało się wywalczyć 12 medali.

• Nikola Graniczka, Emilia Skóra, Szymon Wójcik - Karate Kata Kumiwaza Seniorzy

Oprócz powyższych było jeszcze kilka wysokich 4 i 5  miejsc, wśród których na szczególną uwagę zasługuje występ debiutującej Leny Czai, z Czermina. Razem z doświadczoną Julią Wycichowską, dziewczynki zajęły 4 miejsce w Shuyowaza Kumite - młodziczki starsze.

Imponujący debiut w Dojo Kumite zaliczył Maciej Kiełek, który wywalczył drugie miejsce i srebrny medal.